13 czerwca, 2017 Udostępnij

10 nietypowych zastosowań masła orzechowego

Masło orzechowe jest nie tylko dietetyczne i smaczne, ale znajduje również szerokie zastosowanie poza kuchnią. Sprawdź, jakie nietypowe zastosowania ma masło orzechowe i wypróbuj je w domu.

MASŁO ORZECHOWE – 10 NIETYPOWYCH ZASTOSOWAŃ

CZYSZCZENIE SKÓRY
Wyczyść skórę z mebli, butów, torebek itp. z użyciem niewielkiej ilości masła orzechowego. Wcieraj masło okrężnymi ruchami i zetrzyj szmatką. Skóra po takim „zabiegu” będzie błyszczeć.

NAPRAWA PORYSOWANEJ PŁYTY CD/DVD
Delikatnie wetrzyj masło w rysę i wytrzyj bawełnianą chusteczką

NAPRAWA ZARYSOWAŃ NA DREWNIE
Masło orzechowe to świetny środek na proste i szybkie odnowienie mebli. Nałóż odrobinę masła na rysę i pozostaw na 30-60 min. Zetrzyj chusteczką. Rysa będzie prawie niewidoczna

Masło orzechowe Nietypowe ZastosowaniaUSUWANIE GUMY DO ŻUCIA
Wetrzyj odrobinę masła w gumę, pozostaw na ok. 15-20 min i usuń łatwiej gumę. Pozostałości usuń szmatką. Ten sposób sprawdzi się przy usuwaniu gumy z włosów, dywanu czy ubrań.

USUWANIE KLEJU Z RĄK
Jeśli przypadkiem klej znalazł się na Twoich dłoniach, aby go usunąć, wcieraj masło w dłonie i spłucz wodą z mydłem. Skóra będzie nawilżona i czysta.

USUWANIE ODORU
Jeśli nie możesz pozbyć się zapachu ryby po smażeniu, pomocne okażę się – o dziwo! – masło orzechowe. Po zakończonym smażeniu ryby połóż łyżkę masła na patelni i podsmażaj przez ok 1 – 2 minuty – masło zaaobsorbuje nieprzyjemny zapach.

OCHRONA PRZED WYCIEKANIEM LODÓW
Włóż łyżkę masła na dnie rożka, zakleisz w ten sposób „dno” i lody nie będą wyciekać.

ODŻYWKA DO WŁOSÓW
Masło orzechowe zawiera sporo witamin i minerałów, dzięki czemu działa odżywczo na skórę i włosy. Wmasuj masło w skórę glowy i we włosy, po kilku minutach zmyj szamponem. Włosy będą lśniące i nawilżone.

KREM DO GOLENIA
Skończył ci się krem do golenia? Żaden problem – go masłem orzechowym. Po jego zastosowaniu skóra będzie dodatkowo gładka i miękka.

SMAROWANIE
Jeśli słyszysz skrzypienie drzwi lub części rowerowych, a nie masz pod ręką smaru, wykorzystaj masło orzechowe. Pozbądź się skrzypienia przez posmarowanie części roweru/drzwi masłem.

Zobacz również